Efficient One-stop i Prokurimit e komponenteve elektronike
 • Duhuixuan· Century Building,Futian District, Shenzhen, China
 • Produkte

  Mbulim Gjuhësh
  Mbulim Gjuhësh
  X

  Mbulim Gjuhësh

  lidhës elektrike, një pajisje për bashkimin e qarqeve elektrike së bashku (ndonjëherë i njohur si portet, priza, ose ndërfaqet). Ne kemi lidhje të të gjitha llojeve, duke përfshirë D-SUB, fibra optike, automotive, rrethore, audio dhe video, RF, telekomit, energjisë, dhe USB. Ne gjithashtu kryejnë një zgjidhje të madhe të terminaleve lidhës dhe blloqe terminalit, si dhe backshells dhe pajisje të të gjitha llojeve.

  Kategoritë e produkteve

  • 1.25T Connector
  • 15EDG Connector
  • 2EDG Connector
  • Connector Audio
  • AV Connector
  • BNC Connector
  • Booth Connector
  • CH lidhës
  • D-SUB lidhës
  • DC Connector
  • DuPont Connector
  • DVI Connector
  • EH Connector
  • Female Header
  • FPC Connector
  • header Connector
  • IC fole
  • KF2510 Connector
  • Micro USB Connector
  • Optical Fiber Connector
  • PH Connector
  • Pin Header
  • PS2 Connector
  • RJ11 Connector
  • RJ22 Connector
  • RJ45 Connector
  • Caps qark i shkurtër
  • Terminal Block Connector
  • USB Connector
  • USB Type-C Connector
  • VH Connector
  • Wire Connector
  • XH Connector
  • ZH Connector

  Prodhuesit

  • Xcfuse
  • Alpet
  • grumbulloj
  • Amphenol
  • Avago
  • BBJ
  • BOOMELE
  • Ckmtw
  • CNNT
  • CONNFLY
  • Dinkle
  • Dtech
  • Elinker
  • Everlight
  • Hammond
  • HANRUN
  • HF
  • HRS
  • HX
  • JAE
  • JST
  • KANGNEX
  • KOA
  • KST
  • MAXIM
  • METZ CONNECT
  • MOLEX
  • Murata
  • NEXTRON
  • Omron
  • PANASONIC
  • Phoenix Contact
  • PowerSync
  • SAMTEC
  • SOFNG
  • Sullins
  • TE Lidhshmëria
  • Jardë
  Përbërësit e kujtesës
  Përbërësit e kujtesës
  X

  Përbërësit e kujtesës

  XIDA Elektronikë dyqan një përzgjedhje të madh të patate të skuqura kujtesës, kartat, dhe modulet e memories të specializuara për çdo aplikim, duke përfshirë patate të skuqura ROM dhe RAM dhe patate të skuqura DRAM të çdo varietet, karta flash, FIFO, modulet e memories dhe më shumë.

  Rendit sipas kapacitetit, gjerësia e të dhënave të autobusëve, koha e qasjes, tension operativ, paketimin, numërimin e pin dhe më shumë. Gjej produkte të kujtesës për një shumëllojshmëri të gjerë të llojeve të ndërfaqes dhe lexuar kërkesat e operimit / shkruar, duke përfshirë komponentët e kujtesës thyer. Ne aksioneve produkte të kujtesës të përshtatshme për serverat, informatikë personale, kërkesat banesore, komerciale dhe industriale, dhe më shumë.

  Prodhuesit

  • CYPRESS
  • EON
  • Etron
  • FUJITSU
  • GigaDevice
  • Hynix
  • ISSI
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • mikron
  • MXIC
  • SAMSUNG
  • Spansion
  • SST
  • SyncMOS
  • WINBOND

  Kategoritë e produkteve

  • DDR
  • EEPROM
  • FIFO
  • FLASH
  • Fram
  • MBRËMJA E MATURËS
  • RAM
  Pajisja programueshëm logjikë
  Pajisja programueshëm logjikë
  X

  Pajisja programueshëm logjikë

  Një pajisje logjikë programueshëm (PLD) është një komponent elektronik përdoret për të ndërtuar qarqeve reconfigurable dixhitale. Ndryshe nga një portë logjikë, e cila ka një funksion të caktuar, një PLD ka një funksion të papërcaktuar në kohën e prodhimit. Para se PLD mund të përdoret në një qark duhet të programuar, që është, riformohet.

  Prodhuesit

  • Actel
  • ADI
  • AKK
  • ALTERA
  • Anlogic
  • CYPRESS
  • Dioda
  • HOLTEK
  • INTEL
  • INTERSIL
  • grilë
  • linear
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • Microsemi
  • Nexperia
  • NUVOTON
  • NXP
  • ON
  • PERICOM
  • PTC
  • RENESAS
  • ROHM
  • ST
  • TI
  • TOSHIBA
  • Xilinx

  Kategoritë e produkteve

  • 4000 Series Logic Chip
  • 74 Series Logic Chip
  • codec Chip
  • CPLD / FPGA Chip
  • Koha Base Integruar Chip
  Qarqet Power Management integruara
  Qarqet Power Management integruara
  X

  Qarqet Power Management integruara

  menaxhimit të energjisë qarqeve të integruara (ICS menaxhimit të energjisë ose PMICs ose PMU si njësi) janë qarqet e integruara (ose një bllok sistem në një pajisje të sistemit-në-një-çip) për menaxhimin e kërkesave të pushtetit të sistemit të presë. Kështu PMIC referohet një gamë të gjerë të patate të skuqura, megjithatë shumica përfshijnë një formë të konvertimit elektronik të energjisë dhe / ose funksione të rëndësishme të kontrollit të energjisë. Një PMIC është përfshirë shpesh në pajisjet bateri-operuar të tilla si telefonat mobil dhe mediave portative lojtarët për të ulur sasinë e hapësirës që kërkohet.

  Prodhuesit

  • ACTIVE-SEMI
  • ADI
  • aimtron
  • ALLEGRO
  • ALTERA
  • AME
  • AMS
  • ANACHIP
  • Anaren
  • ANISEM
  • ANPEC
  • AOS
  • AUK
  • AWINIC
  • Axelite
  • BL
  • BPS
  • BYD
  • CHIPLINK
  • chipown
  • CJ
  • harmoni
  • Dioda
  • EUTECH
  • Feeling Teknologji
  • FITIPOWER
  • FM
  • FORTUNE
  • GMT
  • Hexin
  • HOLTEK
  • HTC
  • HYCON
  • IMP
  • Infineon
  • INTERSIL
  • IR
  • JRC
  • KEC
  • AKI
  • KODENSHI
  • Leadtrend
  • linear
  • Liteon
  • LRC
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • MICRONE
  • MORNSUN
  • MSHP
  • MW
  • natlinear
  • Nexperia
  • NS
  • NXP
  • OB
  • ON
  • Pam
  • Integrimet pushtet
  • PowTech
  • PTC
  • Richtek
  • RICOH
  • ROHM
  • i drejtuar tek deti
  • SEIKO
  • SEMTECH
  • SGMICRO
  • SILAN
  • Silergy
  • SK
  • Skyworks
  • ST
  • TDK
  • TI
  • TM
  • TOPPOWER
  • TOREX
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WILLSEMI
  • XLSEMI
  • ZLG

  Kategoritë e produkteve

  • AC-DC Power Module
  • Bateria mbrojtëse Chip
  • DC-DC Power Module
  • LDO
  • Linear Rregullatori Chip
  • Qarqet Power Management integruara
  • Fuqia Monitor Chip
  • Switching fuqinë e menaxhimit Chip
  • Voltage Referenca Chip
  patate të skuqura analog
  patate të skuqura analog
  X

  patate të skuqura analog

  Një chip analog është një grup i qarqeve miniaturë analoge elektronike formuar në një copë të vetme të materialit gjysmëpërçues.
  Tensionit dhe aktuale në pikat e specifikuara në qarqet e patate të skuqura analoge ndryshojnë vazhdimisht në kohë. Në të kundërt, patate të skuqura dixhitale përdorin vetëm dhe për të krijuar tensione apo rrymat në nivele diskrete, pa vlerat e ndërmjetme. Përveç transistorëve, patate të skuqura analoge shpesh kanë një numër më të madh të elementeve pasive (induktor / kapacitoreve / rezistorë) se sa patate të skuqura dixhitale zakonisht bëjnë. Tregtisë priren të jenë të shmanget për shkak të madhësisë së tyre të madhe, dhe një tranzitor dhe kondensator së bashku mund të bëjnë punën e një induktor. (Kur kjo metodë është përdorur në një CFL, ju merrni çakëll elektronike.)
  Patate të skuqura analog mund të përmbajë edhe elemente logjike digjitale për të zëvendësuar disa funksione analoge, ose për të lejuar chip për të komunikuar me një mikroprocesor. Për këtë arsye dhe që logjika zakonisht është zbatuar duke përdorur teknologji CMOS, këto patate të skuqura përdorni BiCMOS procese nga kompani të tilla si Freescale, Texas Instruments, STMicroelectronics dhe të tjerët. Kjo është e njohur si përpunimit të përziera sinjal dhe lejon një projektuesi për të përfshirë më shumë funksione në chip. Disa nga përfitimet përfshijnë mbrojtjen e ngarkesës, pjesë të reduktuara të llogarisë dhe besueshmërinë më të lartë.
  Patate të skuqura pastër analog në përpunimin e informacionit janë zëvendësuar kryesisht me patate të skuqura dixhitale. Patate të skuqura Analog janë ende të nevojshme për sinjale bandë te gjerë për shkak të kërkesave të normës së mostrave, aplikimet pushtet të lartë dhe në interfaces dhënës. Hulumtime dhe industrisë në terren vazhdon të rritet dhe shpëtim. Disa shembuj të patate të skuqura jetëgjatë dhe të mirë-njohur analoge janë përforcues 741 Operacionale, si dhe 555 timer.
  Patate të skuqura furnizimit me energji elektrike janë konsideruar gjithashtu të jetë patate të skuqura analoge. Qëllimi i tyre kryesor është për të prodhuar një furnizim të mirë-rregulluar tensionit të prodhimit për patate të skuqura të tjera në sistemin. Meqë të gjitha sistemet elektronike të kërkojnë energji elektrike, furnizimit me energji elektrike ICS PMICs janë elemente të rëndësishme të këtyre sistemeve.

  Prodhuesit

  • ADI
  • AKK
  • BB
  • BL
  • Chipsea
  • Cirrus Logic
  • Dioda
  • ETEK
  • EXAR
  • HOLTEK
  • Infineon
  • INTERSIL
  • JRC
  • linear
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • Mini-qarqeve
  • Nexperia
  • NS
  • NXP
  • ON
  • PERICOM
  • PHILIPS
  • PTC
  • RENESAS
  • ROHM
  • SGMICRO
  • Skyworks
  • ST
  • TI
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WILLSEMI
  • WOLFSON

  Kategoritë e produkteve

  • A / D Konvertimi Chip
  • analog Chip
  • Analog Switch Chip
  • Coulometer Chip
  • Monitor aktuale Chip
  • D / A Konvertimi Chip
  • Digital Potenciometra Chip
  siguresat
  Fuse/Circuit Breaker
  X

  Fuse/Circuit Breaker

  Në elektronikës dhe inxhinieri elektrike, një fitil është një pajisje elektrike të sigurisë që vepron për të siguruar mbi mbrojtjen e tanishme e një qark elektrik. Komponenti i tij thelbësor është një teli metal apo rrip që shkrihet kur shumë aktuale rrjedh nëpërmjet saj, duke ndërprerë rrymën. Kjo është një pajisje sakrifikuese; një herë në fitil ka vepruar ajo është një qark i hapur, dhe ajo duhet të zëvendësohet ose rewired, në varësi të llojit.
  Siguresat janë përdorur si mjete thelbësore të sigurisë nga ditët e para të inxhinierisë elektrike. Sot ka mijëra dizajne të ndryshme siguresave të cilat kanë ratings të veçanta aktuale dhe tensionit, kapaciteti dhe përgjigje thyer herë, në varësi të aplikimit. Koha dhe karakteristikat aktuale operative të siguresat janë zgjedhur për të siguruar mbrojtje adekuate pa ndërprerje të panevojshme. Rregulloret Instalimet zakonisht përcaktojnë një vlerësim maksimal siguresave aktuale për qarqeve të caktuara. Qarqeve të shkurtra, mbingarkesat, ngarkesa Mismatched, apo dështimi pajisje janë arsyet kryesor për funksionimin e siguresave.
  A fuse është një mjet automatike të heqjes energji nga një sistem meta; shpesh shkurtuar për ADS (Automatic shkyçjen e Furnizimit). Ndërprerësit mund të përdoret si një zgjidhje alternative të projektimit për siguresat, por kanë karakteristika të konsiderueshme të ndryshme.

  Prodhuesit

  • Socay
  • TDK
  • Xcfuse

  Kategoritë e produkteve

  • Circuit Breaker
  • Fuse Clip / Seat
  • Glass Tube Fuse
  • Drejt Plug Fuse
  • Sipërfaqe mali Siguresa
  Chips Interface
  patate të skuqura Interface
  X

  patate të skuqura Interface

  Prodhuesit

  • GENESYS
  • HOLTEK
  • IC +
  • Infineon
  • INTERSIL
  • linear
  • Macom
  • Marvell
  • MAXIM
  • Melexis
  • Mikroçip
  • MSHP
  • Nexperia
  • NORDIC
  • NST
  • NVE
  • NXP
  • OKI
  • ON
  • PHILIPS
  • pjellor
  • PTC
  • Qualcomm
  • Qualcomm Atheros
  • AZHR
  • Realtek
  • ROHM
  • SEMTECH
  • silic LABS
  • Skyworks
  • ST
  • TI
  • UTC
  • VIA
  • VLSI
  • WIZnet
  • WOLFSON
  • ZLG

  Kategoritë e produkteve

  • 4-20mA Chip
  • Audio Interface Chip
  • mUND Chip
  • DDS Chip
  • Ethernet Chip
  • izolator Chip
  • LVDS Chip
  • RS-485 / RS-422 Chip
  • RS232 Chip
  • USB Chip
  • Wireless transmetimit-marrin Chip
  Amplifikatorë-lineare Devices
  Amplifikatorë / Pajisje lineare
  X

  Amplifikatorë / Pajisje lineare

  Një përforcues është një pajisje elektronike që rrit amplituda e një sinjal elektrik. Ato janë kategorizuar në lidhje me aftësinë e tyre për të plotësoj në mënyrë efektive ose një tension apo sinjal aktuale input. Një përforcues tension begati sinjalet tension të dhëna dhe prodhon një tension më të madhe të prodhimit. amplifiers aktuale, i njohur gjithashtu si amplifiers transimpedance, ndjejnë rrymat në inputet, dhe output një tension të ngarkesës. Transconductance dhe Transresistance Amplifiers swap ky efekt - një tension të dhëna ose aktuale prodhon një rrymë të madhe prodhimit apo tension respektivisht.

  Një Performanca parametër kyç i një përforcues është Lineariteti e saj, ose aftësia e tij për të përfaqësuar me saktësi të dhëna me të njëjtin sinjal formë në domenin kohor në dalje. parametrat e tjerë kyç të performancës përfshijnë shkallën e vratë, përgjigje në frekuencë, zhurma, dhe për të fituar Bandwidth.

  Përforcues klasifikohen si A, AB, B, C, D dhe E. klasë paraqet sasinë e ndryshimit një sinjal prodhimit ka mbi një cikël nëse inputi është një valës sinusoidale. Sa më shumë linear një përforcues është, më e ulët produkt shtrembërim. Klasa A është më lineare dhe klasës C është më pak linear. Class C nuk është i përshtatshëm për aplikime audio dhe zakonisht është përdorur në produktet si transmetues RF. Klasat D dhe E janë kalimi amplifiers që mund të shfrytëzojnë faza qark prodhimit përmbajnë resonators harmonik, multiple switching furnizimit hekurudhor, teknikat kompliment prodhimit, dhe PWM dhe delta-SIGMA ulje për të rritur efikasitetin dhe për rindërtimin e waveform input në prodhim.

  Prodhuesit

  • MAXIM
  • Mikroçip
  • natlinear
  • NEC
  • NS
  • Nsiway
  • NXP
  • ON
  • Pam
  • PTC
  • RENESAS
  • ROHM
  • SGMICRO
  • ST
  • TI
  • TOSHIBA
  • UTC
  • XICOR

  Kategoritë e produkteve

  • Audio përforcues
  • dallimi përforcues
  • FET përforcues Input
  • Përforcues Përgjithshme Operacionale
  • Me shpejtësi të lartë Wide Band përforcues operacional
  • Instrumentation përforcues operacional
  • Low-Zhurma përforcues operacional
  • Low-Power përforcues operacional
  • Precision përforcues operacional
  • krahasuese Voltage
  Keyswitches-Rele
  Keyswitches / Rele
  X

  Keyswitches / Rele

  Një keyswitch është një lloj i kaloni vogël përdoret për çelësat në tastierë. Këto janë tani në masë të madhe jashtë përdorimit për shkak të tastierave më moderne duke përdorur fletët e plastike me kontaktet në to
  switch Key është përdorur edhe për të përshkruar një kaloni operohet nga një çelës, që përdoret zakonisht në qarqet alarm hajdut. Një ndezjen makinë është gjithashtu një switch të këtij lloji.

  Relays janë çelsin elektromekanike të cilat mund të aktivizohen nga një sinjal elektrik dhe jo nga dorë hapur ose mbyllur kaloni. Ky sinjal i vogël vepron si një portier për një sinjal shumë më të madh elektrik. Aftësia që të ketë kontroll të ulët të energjisë mbi një sinjal të lartë të pushtetit është ajo që i bën ata komponentë të tillë të shquar elektrike.

  Prodhuesit

  • Littelfuse
  • Alpet
  • BBJ
  • BOOMELE
  • BOURNS
  • copal
  • Cosmo
  • DELIXI
  • E-Switch
  • ECE
  • FUJITSU
  • GOLD
  • GOODSKY
  • HF
  • HKE
  • HTV
  • Infineon
  • IXYS
  • KE
  • KEMET
  • NEC
  • NF
  • Omron
  • PANASONIC
  • Phoenix Contact
  • SOFNG
  • TAKAMISAWA
  • TE Lidhshmëria
  • TONVER
  • TOSHIBA

  Kategoritë e produkteve

  • coding Switch
  • Dip Switch-
  • Switch elektronike
  • Lever Switch
  • Microswitch
  • Multifunction Switch
  • Rele
  • Rocker Switch
  • Slide Switch
  • Switch takt
  transistorëve
  transistorëve
  X

  transistorëve

  Transistorëve janë pajisje tre-terminal që mund të bëhet në formë bipolar (BJT), ose më shumë si plotësuese metal oksid-gjysmëpërçues (CMOS). Ato janë krijuar nga fqinj N-lloji dhe gjysmëpërçuesve p tipit as në PNP ose konfigurimin NPN. Zakonisht një tension është aplikuar në një terminal porta lejuar rrymën të kalojë përmes pajisjes ku funksionet tranzitor në mënyrë të ngjashme me një switch. Ata janë përdorur në sistemet dixhitale të zbatuar portat logjike dhe të ruajtur të dhënat. qarqeve analoge përdorin ato për të krijuar amplifiers dhe oscillators.

  Prodhuesit

  • ADI
  • ANACHIP
  • ANPEC
  • AOS
  • APEC
  • AUK
  • BL
  • CJ
  • CREE
  • Dioda
  • EXAR
  • FAIRCHILD
  • FM
  • FORTUNE
  • FUJI
  • Infineon
  • INTERSIL
  • IR
  • IXYS
  • KEC
  • AKI
  • LRC
  • MagnaChip
  • MATSUKI
  • Mikroçip
  • MICRONE
  • NEC
  • Nexperia
  • NIKO-Sem
  • NXP
  • ON
  • PANASONIC
  • PANJIT
  • Prisemi
  • RENESAS
  • ROHM
  • SILAN
  • SK
  • ST
  • TI
  • TOREX
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WILLSEMI
  • Littelfuse

  Kategoritë e produkteve

  • Darlington tranzitor
  • Digital triode
  • IGBT
  • MOS
  • Silicon Triac
  • triode
  diodes
  diodes
  X

  diodes

  A diode është një pajisje të dy-terminal që ekziston kudo p tipit dhe N-lloji gjysmëpërcjellesit janë adjoined direkt me njëri tjetrin. Aplikuar një tension pozitiv për anode nuk do të prodhojë ndonjë rrymë të rëndësishëm deri tensionit të pragut diodë është tejkaluar. Pasi tension pragu është tejkaluar aktuale do të lejohet të rrjedhin nga anode të katodë por diodë do të bllokojë rrjedhjen e tanishme nga katodë në anode nën kushte më të madhe. Ata janë përdorur në transformatorëve AC-DC, radio, shkarkimit (ESD) qarqeve elektro-statike, si burime të lehta, etj

  Prodhuesit

  • AOS
  • AUK
  • Avago
  • AVX
  • BOURNS
  • CJ
  • Dioda
  • Infineon
  • IR
  • IXYS
  • KEC
  • AKI
  • LRC
  • MAXIM
  • Murata
  • Nexperia
  • NXP
  • ON
  • PANASONIC
  • PANJIT
  • PROTEK
  • PTTC
  • ROHM
  • SEMTECH
  • SHINDENGE
  • SILAN
  • SK
  • Skyworks
  • ST
  • TDK
  • TE Lidhshmëria
  • TI
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WILLSEMI
  • Littelfuse

  Kategoritë e produkteve

  • APD
  • DIAC
  • shkarkimi Dioda
  • ESD
  • FRD
  • General Dioda
  • Dioda High Voltage
  • pastrues Bridge
  • Schottky Dioda
  • Switching Dioda
  • TVS
  • UFRD
  • Zener Dioda
  resistors
  resistors
  X

  resistors

  Ne kemi resistors për të gjitha kërkesave duke përfshirë sipërfaqe të vetme Mal, vrimë të vetme përmes, kositëset, potentiometers dhe rheostats, si dhe një shumëllojshmëri të mjeteve, rrjeteve dhe vargjeve, dhe pajisje të tjera.

  Një rezistencë është një komponent pasiv elektrike që kufizon ose rregullon rrjedhjen e rrymës elektrike përmes një qark. Aktuale është llogaritur me anë të ligjit om: V = IR. Vlera e rezistencës, toleranca, dhe ndonjëherë edhe koeficienti temperatura mund të përcaktohet duke lexuar kodin ngjyra, të treguar nga një seri grupe ngjyrë në anën e komponentit.

  Resistors mund të përdoret për të kufizuar rrjedhjen aktuale nëpër një diodë dhe për të përfunduar një linjë të transmetimit dhe për të parandaluar reflektime. Dy mund të përdoret për të krijuar një ndarës tension që prodhon një proporcion tensionit të prodhimit të rezistencës vlerat. Një input me qëllim të përgjithshëm / output (GPIO) marrës mund të ketë prodhimin e saj të vendosur nga një i madh pull-up ose pull-poshtë rezistencë që po kapërcehet kur GPIO bëhet aktiv.

  Resistors janë krijuar duke përdorur një shumëllojshmëri të materialeve, duke përfshirë përbërë karbonit, film karbonit, film metalike, dhe plagë teli. elektronikës të konsumit kërkojnë që ata të jenë të vogla dhe të saktë, ndërsa aplikimet industriale mund të kërkojë që ata të jenë të aftë për të shpërndahet sasi të mëdha të pushtetit, në mënyrë që ata të përfundojë si më i madh.

  Prodhuesit

  • Alpet
  • ametherm
  • Amphenol
  • BOURNS
  • Brightking
  • EVER OHMS
  • FH
  • HDK
  • KOA
  • LIZ
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • Murata
  • NXP
  • PANASONIC
  • RALEC
  • ROHM
  • RUILON
  • socay
  • Sunlord
  • SUP
  • TDK
  • UniOhm
  • VISHAY
  • WALTER
  • WTC
  • YAGEO
  • Littelfuse

  Kategoritë e produkteve

  • Rezistorët Adjustable
  • Carbon Film Rezistorët
  • çimento Rezistorët
  • Sensing aktuale Rezistorët
  • Drejtpërdrejtë Përjashtimi Plug
  • Insurance Rezistorët
  • LED Lamp Rezistorët
  • Metal Glaze Rezistorët
  • Metal oksid Film Rezistorët
  • Metallic Film Rezistorët
  • MF MO
  • NTC
  • patch Përjashtimi
  • Patch Ultra-të ulët Rezistenca Rezistorët
  • Rezistenca dritëndieshëm
  • voltmetër
  • Precision Rezistenca Adjustable
  • PTC Thermistor
  • Marrja e mostrave Rezistorët
  • SMD Rezistorët
  • Thin Film Precision Chip Rezistorët
  • varistor
  • Plagë teli rezistencë
  Sirenë-Kryetari-MIC
  Sirenë / Kryetari / MIC
  X

  Sirenë / Kryetari / MIC

  Një sirenë apo sinjal është një pajisje audio sinjalizimit, e cila mund të jetë mekanike, elektromekanike, ose piezoelectric (piezo për të shkurtër). Përdor tipike e sinjalizon dhe beepers përfshijnë pajisjet e alarmit, timers, dhe konfirmimin e input të përdoruesit të tilla si një klikim të mausit apo keystroke.
  Kryetari është pajisje elektromekanike e cila prodhon tingull. Ai përfshin Gjuha kompjuter, Gjuha Digital, elektrostatike altoparlant, Gjuha plotë-varg, bri altoparlant, altoparlant, Magnetostatic altoparlant dhe kështu me radhë.
  Mikrofoni është një converter energjisë që konverton sinjalet e zërit në sinjale elektrike.

  Prodhuesit

  • CY
  • KELIKING
  • Knowles
  • Murata
  • TDK
  • WILLSEMI

  Kategoritë e produkteve

  • sirenë
  • MIC
  • folës
  bateritë
  bateritë
  X

  bateritë

  Një bateri elektrike është një pajisje e përbërë nga një ose më shumë qelizave elektrokimike me lidhje të jashtme të parashikuara për pajisjet elektrike të energjisë të tilla si DORES, smartphones, dhe makina elektrike.
  Bateritë vijnë në shumë forma dhe madhësi, nga qelizat miniaturë që përdoren në pushtet e dëgjimit dhe wristwatches të vogla, qelizat e hollë të përdorura në smartphones, me bateri të mëdha acid plumbi të përdorura në makina dhe kamionë, dhe në ekstremin më të madhe, bankat e mëdha bateri madhësia e dhoma që ofrojnë gatishmëri apo pushtet emergjente për shkëmbime telefonike dhe qendrat e të dhënave kompjuterike.

  Prodhuesit

  • Dtech
  • GP
  • Maxell
  • PANASONIC
  • Q & J
  • SEIKO

  Kategoritë e produkteve

  • bateri
  • Baza Battery Box / Battery
  • Adapter fuqia
  kapacitoreve
  kapacitoreve
  X

  kapacitoreve

  Kapacitoreve janë një komponent pasiv elektrike me dy terminale që ruajnë energji elektromagnetike në formën e një fushë elektrike. Terminale janë të lidhur me dy pllaka përçueshëm që kanë një material dielektrike ndërmjet tyre. Ata i ruajnë një pagesë elektrike në pllaka tyre përçueshëm. Pllakat ngarkuara ndara nga materiali dielektrike të krijuar një fushë elektrike.

  Vëllim është një parametër i kondenzatorit që tregon shumën e ngarkuar elektrike ruhen për një tension të caktuar aplikuar në terminalet e saj. Ajo është i matur në farads (f). Për shembull, duke e dyfishuar vëllim do të ruhet dyfishtë ngarkuar elektrike (për një tension të caktuar të vazhdueshme në terminale).

  Kapacitoreve janë të klasifikuara në bazë të materialeve fizike përdoren për tre-shtresa dirigjent strukturën dielektrike dirigjent. Për shembull, ata me metalike materiale dielektrike electrolyte quhen kapacitoreve elektrolitike; metalike metalike qeramike quhen kapacitoreve qeramike, etj ata që janë jo-polarizuar mund të jetë i lidhur ose me tension pozitiv ose negativ. Nëse ata janë të polarizuara ata duhet të jenë të lidhura me një tension pozitiv, me terminali pozitiv duke u shënuar në paketim.

  Prodhuesit

  • Aishi
  • AVX
  • CapXon
  • KQZ
  • Chengxing
  • DAIN
  • EPCOS
  • eyang
  • FH
  • HEC
  • NDERIT
  • Huawei
  • Jianghai
  • JML
  • JOHANSON
  • KEMET
  • lelon
  • MAN YUE
  • Murata
  • NCC
  • Nichicon
  • PANASONIC
  • ROQANG
  • rubycon
  • SAMSUNG
  • SAMWHA
  • SAMYOUNG
  • SHINYEI
  • SIEMENS
  • ST
  • Taiyo Yuden
  • TDK
  • Tenta
  • TOPAZ
  • VISHAY
  • WINDAY
  • WTC
  • YAGEO

  Kategoritë e produkteve

  • CBB Capacitor
  • korrigjimi Capacitor
  • elektrolitike Capacitor
  • Kondensator High Voltage
  • Monolit Capacitor qeramike
  • Kondenzator shumështresësh qeramike
  • Patch elektrolitike Capacitor
  • poliestër Capacitor
  • Siguria Capacitor
  • Kondensator të ngurta elektrolitike
  • tantal kapacitoreve
  • Kondensator ndryshueshme
  Crystal Oscillators
  Crystal Oscillators
  X

  Crystal Oscillators

  A oshilator kristali është një qark elektronik oshilator që përdor rezonancë mekanike të një kristal vibruese e materialit piezoelectric për të krijuar një sinjal elektrik me një frekuencë sakte. Kjo frekuencë është përdorur shpesh për të mbajtur gjurmët e kohës, si në wristwatches kuarc, për të siguruar një sinjal të qëndrueshme clock për qarqeve të integruara digjitale, dhe për të stabilizuar frekuencave për radiotransmetuese dhe marrës. Lloji më i zakonshëm i rezonator piezoelectric përdorur është kristal kuarci, kështu qarqeve oshilator përfshirjen e tyre u bë i njohur si oscillators kristal, por materiale të tjera piezoelectric përfshirë qeramikë polycrystalline janë përdorur në qarqe të ngjashme.
  Një oshilator kristal, veçanërisht një e bërë nga kristal kuarci, punon duke u shtrembëruar nga një fushë elektrike kur tension është aplikuar në një elektrodë në afërsi ose në kristal. Kjo pronë është e njohur si electrostriction ose piezoelectricity inversi. Kur fushë është hequr, kuarc - e cila luhatet në një frekuencë të saktë - gjeneron një fushë elektrike si ajo kthehet në formën e saj të mëparshme, dhe kjo mund të gjenerojnë një tension. Rezultati është se një kristal kuarci sillet si një qark RLC.
  Kristal kuarc janë prodhuar për frekuencat nga disa dhjetëra kilohertz në qindra megahertz. Më shumë se dy miliardë Kristal janë prodhuar në vit. Shumica janë përdorur për pajisje të konsumit të tilla si wristwatches, orë, radio, kompjutera, dhe cellphones. Kristal kuarc janë gjetur edhe brenda testimit dhe matjes pajisje, të tilla si kundërvihet, gjeneratorë sinjal, dhe oscilloscopes.

  Prodhuesit

  • ABRACON
  • QYTETARËVE
  • CTS
  • EPSON
  • HELE
  • Hosonic
  • KDS
  • Kyocera
  • SHKALLA
  • Murata
  • NDK
  • SEIKO
  • SITIME
  • SIWARD
  • TAE
  • TAITIEN
  • TXC
  • YXC

  Kategoritë e produkteve

  • 49S
  • 49SMD
  • 49U
  • Active Crystal oshilator
  • rezonator qeramike
  • Cilindër Crystal oshilator
  • Patch aktiv oshilator kristal
  • Patch pasive oshilator kristal
  • savs rezonator
  Tregtisë-magnetik Beads-Transformers
  Inductors / Beads magnetik / transformatorët
  X

  Inductors / Beads magnetik / transformatorët

  Një induktor, gjithashtu e quajti një spirale, asfiksim ose reaktor, është një komponent pasiv dy-terminal elektrike që ruan energji në një fushë magnetike, kur aktuale elektrike rrjedh nëpërmjet saj. Një induktor mënyrë tipike përbëhet nga një plagë izoluar tela në një spirale rreth një bërthamë.

  rruaza magnetike janë të dizajnuara për të shtypur zhurmë frekuencë të lartë dhe kamë ndërhyrje në linja sinjal, linjat e energjisë, dhe gjithashtu thithin pulses elektrostatike. rruaza magnetike janë përdorur për të absorbuar sinjale UHF, të tilla si disa qarqe RF, PLL, qarqeve lekundese, dhe qarqeve ultra të kujtesës me frekuencë të lartë (DDRSDRAM, RAMBUS, etj), të cilat kanë nevojë për të shtuar rruaza magnetike në pjesën hyrëse të furnizimit me energji elektrike. Bead magnetike ka resistivity të lartë dhe pėrshkueshmėrisė, e cila është e barabartë me rezistencën paralele dhe induktancë, por rezistenca vlera dhe vlera Induktiviteti ndryshojnë me frekuencë.

  Transformatorët janë thjesht dy Tregtisë me bashkim të fortë të përbashkët në mes tyre. Hap-down transformatorët reduktuar tensionit nga burimi i energjisë input në një amplitudë e cila është më pak e rrezikshme dhe më praktike në bizneset dhe familjet. Hap-up transformatorët rritjen e tensionit për transmetim më efikas mbi distanca të gjata të linjave të energjisë. Transformatorët janë thelbësore për shpërndarjen e pushtetit AC.

  Prodhuesit

  • ABRACON
  • ADI
  • Ashining
  • BOTHHAND
  • BOURNS
  • Camry
  • KQZ
  • Chilisin
  • cjiang
  • EPCOS
  • FH
  • FH-BK
  • gotrend
  • HANRUN
  • Hk-Hotline
  • ICT
  • JOHANSON
  • linear
  • MAXIM
  • ML
  • MORNSUN
  • Murata
  • ON
  • PANASONIC
  • PULSE
  • rainsun
  • socay
  • ST
  • Sumida
  • Sunlord
  • Sunltech
  • SXN
  • Taiyo Yuden
  • TDK
  • VISHAY
  • WTC
  • Wurth
  • Jardë

  Kategoritë e produkteve

  • antenë
  • Chip induktor
  • Chip magnetik Bead
  • Ngjyra Unaza induktor
  • Choke përbashkët Mode
  • Direct Bead magnetik
  • DR magnetik Core
  • filtër
  • Instrumenti Transformer
  • Induktor Low Frequency
  • Net Port Transformer
  • induktor pushtetit
  • Power Transformer
  • RF induktor
  Instrumente dhe metra
  Instrumente dhe metra
  X

  Instrumente dhe metra

  XIDA elektronike është e angazhuar për të siguruar konsumatorët më të reja të pakufizuar në të gjithë botën më të ndryshme me produktet e teknologjisë kosto-efektive. ne kemi nisur me sukses në tregun global të multimeter dixhitale, orkestrim automotive, instrument Testimi elektrik, mbrojtjen e mjedisit dhe orkestrim analize termale, orkestrim të sigurisë, kontrollor i përgjithshëm, matjes dhe kalibrimit instrumenteve dhe oscilloscopes ruajtje digjitale dhe 10 të tjera të një gamë të gjerë të kategorive kryesore të produkte, dhe të vazhdojë të bëjë serinë e diversifikimit të produktit, dhe për të përmbushur plotësisht nevojat unike të klientëve të ndryshme.

  Prodhuesit

  • UNI-T

  Kategoritë e produkteve

  • Benchtop Digital Multimeters
  • Cable Testers
  • Circuit Breaker Finders
  • Komponenti Testimi Tools
  • DC Power Supplies
  • Digital përforcon metra
  • Multimetra Digital
  • Digital Storage Oscilloscopes
  • Instalimi Testers elektrike
  • Elektrike Power Tools
  • Testers mjedisore
  • Handheld Digital Storage Oscilloscopes
  • Industrial Digital përforcon metra
  • Industriale Vërtetë RMS Multimetra
  • IR Termometra
  • Layout dhe Matja Tools
  • Analizues kualitetit të energjisë elektrike
  • bazat e pushtetit
  • PRO Lines
  • Socket Testers
  • Spektri analizues
  • imagers termike
  • Ultra fosforit Oscilloscopes
  • Testers USB
  • Tensionit dhe Vazhdimësia Testers
  • detektorë të tensionit
  • waveform Gjeneratorë
  Sensore
  Sensore
  X

  Sensore

  Sensore përgjithësi bien në një nga katër kategoritë e mëposhtme:
  sensor presion
  Një sensor presion zakonisht mat presionin e gazit apo lëngjeve. Ata veprojnë duke gjeneruar një sinjal elektronik, si rezultat i presionit të gjeneruara si një funksion i forcës që është e nevojshme për të ndaluar një lëng ose gaz nga zgjerimi. Sensorë presion janë gjithashtu i quajtur shpesh transducers presion, transmetues presion, piezometra dhe indikatorët e presionit, në mesin e emrave të tjerë. Ata janë përdorur shpesh në kontroll dhe monitorim aplikimet.
  Lëvizje dhe Pozicioni Sensore
  një lëvizje dhe pozicion sensor lejon për matjen e pozicionit, ose në kushte absolute (sensorin absolute pozicionit), ose në mënyrë relative (sensor relative ose zhvendosje). Lëvizje ose pozicionit sensore mund matjen e pozicionit linear të një pajisjeje (pozicion linear sensor), ndryshimeve kendore pozicionit, si dhe multi-aks ndryshimeve pozicion. Ndër më të njohura në përdorim në veshjet dhe pajisjet handheld IOt janë Accelerometer dhe xhiroskop sensorë.
  Sensorë optike
  sensorë optike kthyer një dritë të ndritshëm, ose një ndryshim në dritë, në një sinjal elektronik që është i lexueshëm nga një instrument. Këta sensorë, i quajtur edhe sensorë fotoelektrik, pastaj janë në gjendje për të përcaktuar ekzistencën dhe praninë pozicional e një objekti. Sensorë optike janë përdorur në një shumëllojshmëri të gjerë të aplikimeve automatizimit industrial si dhe produkte komerciale. Ndër më të njohura janë sensorë fibra optike, sensorë afërsisë, dhe sensorë perde të lehta të sigurisë.
  Sensore termale
  sensore termale janë pajisje që prodhojnë një sinjal elektrik në përgjigje të temperaturës ose një ndryshim në temperaturë. Ata janë integrale për aplikime industriale që kërkojnë feeback për të mbajtur një gamë optimale operativ temperatura. Çdo lexime mbi-temperatura pastaj mund të rezultojë në mbylljen e makinës për të zgjatur jetën dhe për të ruajtur një mjedis të sigurt pune. Të dy lloje kryesore të sensorë termike janë sensorë për temperatura dhe lagështia sensorë.

  Kategoritë e produkteve

  • sensor Acceleration
  • Ambient Lehta Sensor
  • ngjyra sensor
  • sensor Image
  • sensor infra të kuqe
  • Temperatura dhe lagështia sensor
  • Sensor temperature
  • touch Chip

  Prodhuesit

  • PIXEL
  • ROHM
  • RONGHE
  • Sensirion
  • SHARP
  • SHOUDING
  • SIGMA
  • silic LABS
  • KOS
  • ST
  • TDK
  • TE Lidhshmëria
  • TI
  • TM
  • Tontek
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • Winsen
  • Acam
  • BOURNS
  • Broadcom
  • Dioda
  • EG
  • Everlight
  • FAST
  • Feeling Teknologji
  • FM
  • Freescale
  • HOLTEK
  • Honeywell
  • HOPERF
  • icman
  • Infineon
  • INTERSIL
  • InvenSense
  • linear
  • MAXIM
  • MEAS
  • Melexis
  • Mikroçip
  • MKA
  • MST
  • Murata
  • Natlinear
  • Nicera
  • NVE
  • NXP
  • OmniVision
  • Omron
  • ON
  • OSRAM
  • PANASONIC
  Drivers
  Drivers
  X

  Drivers

  Shoferët janë transmetues të dedikuar. Ata janë optimizuar për ngarje një standard të familjes ose Teknologjitë e Komunikimit të veçantë dhe do të thjeshtojë dizajnin e një sistemi më të madh duke zbatuar të gjitha protokollet përkatëse dhe kërkesat elektrike. Për shembull, një shofer LED offloads e larta korente kërkesat burim / lavaman nga CPU / AP GPIOs të dhe mbi komponentin shofer. Komponentët Interface mund të përmbajë Shoferët dhe marrës (transceivers), të cilat janë komponentët gjithanshëm që mund të përdoren për të zbatuar një rrjet komunikimi dhe të veprojë si përsëritës.

  Prodhuesit

  • ADI
  • AKK
  • ALLEGRO
  • Avago
  • BITEK
  • BL
  • BPS
  • CHIPLINK
  • chipown
  • harmoni
  • Dioda
  • Feeling Teknologji
  • FITIPOWER
  • FM
  • HOLTEK
  • IMP
  • Infineon
  • INTERSIL
  • IR
  • ISSI
  • IXYS
  • JRC
  • KEC
  • LG
  • linear
  • LRC
  • MAXIM
  • MBI
  • Mikroçip
  • MICRONE
  • MORNSUN
  • MSHP
  • NEC
  • Nexperia
  • NS
  • NXP
  • OB
  • ON
  • Pam
  • PANASONIC
  • PowTech
  • PTC
  • Richtek
  • ROHM
  • Sanken
  • SEMTECH
  • SGMICRO
  • SI-EN
  • SIGMA
  • SILAN
  • silic LABS
  • SOLOMON
  • ST
  • TI
  • TM
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WILLSEMI
  • XLSEMI
  • Silergy

  Kategoritë e produkteve

  • Drive Chip
  • Shofer EL
  • Shofer lartë aktual
  • Shofer IGBT
  • Shofer LCD
  • Shofer LED
  • Shofer MOS
  • shofer Motor
  • shofer SCR
  Chips Embedded periferike
  Chips Embedded periferike
  X

  Chips Embedded periferike

  Prodhuesit

  • ADI
  • ALLEGRO
  • ALTERA
  • AMD
  • ANACHIP
  • AUK
  • BL
  • Broadcom
  • chipown
  • harmoni
  • Dioda
  • EPSON
  • EXAR
  • FUJITSU
  • GENITOP
  • HOLTEK
  • IDT
  • IMP
  • INTERSIL
  • KEC
  • linear
  • MAXIM
  • Mikroçip
  • natlinear
  • Nexperia
  • NORDIC
  • NS
  • NUVOTON
  • NXP
  • ON
  • PTC
  • Richtek
  • RICOH
  • ROHM
  • SGMICRO
  • SILAN
  • silic LABS
  • ST
  • TI
  • TOREX
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VIA
  • WOLFSON
  • XICOR
  • XPT

  Kategoritë e produkteve

  • Font Chip
  • MCU Monitorimi Chip
  • chip Port Extension
  • Real-Time Clock Chip
  Optocoupler-LED
  Optocoupler / LED
  X

  Optocoupler / LED

  Në elektronikë, një opto-izolator, i quajtur edhe një optocoupler, photocoupler, ose Isolator optik, është një komponent që transferon sinjalet elektrike në mes të dy qarqeve të izoluara, duke përdorur light.Opto-izolatorëve parandaluar tensione të larta nga të ndikojnë në sistemin marrjes së signal.Commercially dispozicion Opto-izolatorëve përballojë input-për-dalje tensione deri në 10 transients tension kVand me shpejtësi deri në 25 kV / μs.

  Një lloj i zakonshëm i opto-izolatorit përbëhet nga një LED dhe një phototransistor në të njëjtën pako errët. Llojet e tjera të kombinimeve burim-sensor përfshijnë LED-Photodiode, LED-LASCR, dhe palë llambë-photoresistor. Zakonisht opto-Izolatorë transferimit dixhital (on-off) sinjale, por disa teknika të lejojë që ata që do të përdoret me sinjale analoge.

  Diodes dritë emitting shfrytëzojnë teknologji të ngurta-shtet ndriçim për të prodhuar dritë përmes lëndës së ngurtë, në thelb një gjysmëpërçues. Kjo përcakton përveç atyre nga burime të tjera të lehta të tilla si llamba inkandeshente (përmes një vakum) ose llamba kompakte fluoreshente (përmes gazit). Mekanizmi themelor i prodhimit të lehta shkon në Band-te-Band rekombinimit ose rrezatimit.

  Kategoritë e produkteve

  • Optocoupler futur direkt
  • Fresnel Lens
  • Infrared Marresit
  • InfraredEmitter
  • grilë
  • LCD Display Module
  • LED Digital Tubes
  • Diodes dritë emitting
  • OLED Display Module
  • patch optocoupler
  • Fotoelektrik Solid-shtet Relay
  • Switch fotoelektrik
  • SCR optocoupler
  • Silicon Photocell

  Prodhuesit

  • Honeywell
  • ISOCOM
  • KODENSHI
  • Liteon
  • LONTECH
  • NEC
  • ON
  • OSRAM
  • PANASONIC
  • RENESAS
  • ROHM
  • SHARP
  • SIEMENS
  • Topway
  • TOSHIBA
  • UTC
  • VISHAY
  • WINSTAR
  • ARKLED
  • Avago
  • BrtLed
  • CEL
  • Cosmo
  • Everlight
  • HARVATEK
  WhatsApp Online Chat!