За нас - Кси Da Електроника (Хонг Конг) копродукции, ООД
Ефикасно Еден-стоп Набавка на електронски компоненти
 • Duhuixuan· Century Building,Futian District, Shenzhen, China
 • за нас

  XIDA Електроникс е глобален снабдувач на производи, услуги и сеопфатни решенија за клиентите во електронските компоненти индустрија и имаат долгогодишно искуство во областа на телекомуникациите, информациони системи, транспорт, медицински, индустриски и потрошувачка електроника производи.

  Од своето основање пред повеќе од 20 години, компанијата секогаш се придржува до принципот на "прв клиент" и има за цел да се "донесе максимум бенефиции за корисниците" преку обезбедување на своите клиенти со највисок квалитет и повеќето конкурентни цени на производи и услуги . XIDA Electronics е посветена на обезбедување на клиенти со сигурен и високо-квалитетни оригинални компоненти со оригинално пакување. Ние го поминале ISO9001: уверение за управување со 2008 година, кој гарантира дека ние строго спроведување на контрола на квалитетот од добавувачи квалификација, суровини и материјали инспекција, складирање, логистика и други врски, па како да се постигне нашата посветеност на customers.XIDA Електроника доби општа согласност од глобалната клиенти во својство на самото место на снабдување ефикасноста на услуги, брзина проблем одговор и многу други области.

  350+ овластувања производител на електронски компоненти

  15,000+ место акции

  4,500㎡ + магацин

  7 * 24-часовна услуга


  WhatsApp Онлајн Chat!